NİZİP TİCARET BORSASI

E-Bülten

Yıl: 2019

Sayı: 12

Başkan Ibrahim Sarı’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SARI, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan SARI mesajında:

3 Aralık 2019 Salı

Nto’da E- Belge Semineri Düzenlendi

Nizip Ticaret Odası (NTO), Nizip Ticaret Borsası (NTB) ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir (SMMM) Nizip Temsilciliği işbirliği ile E-Belge semineri Nizip Ticaret Odası toplantı salonunda düzenlendi.

5 Aralık 2019 Perşembe

Singapur Sözleşmesinin Arabuluculuk Üzerine Yansımaları Konulu Sempozyuma Katıldık

Türkiye ile birlikte 51 ülkenin imza attığı Singapur Sözleşmesi'nin, arabuluculuk üzerine yansımaların ele alındığı sempozyumda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, uluslararası ticari uyuşmazlıkların giderilmesinde, yeni bir dönem başladığına işaret ederek, “Arabuluculuk müessesesinin önündeki en temel engel, anlaşma olması durumunda bu anlaşmanın sınır ötesi icra edilebilmesi sorunuydu. Singapur Sözleşmesiyle bu sorun, büyük ölçüde gideriliyor” dedi.

5 Aralık 2019 Perşembe

Başkan Ibrahim Sarı 2020 Mena Bölgesi Açılış Zirvesine Katıldı

INCOTERMS (Dış Ticarette Kullanılan Teslim Şekilleri) 2020 Mena Bölgesi Açılış Zirvesi’ne katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, küresel ticarette daha aktif olmak istediklerinin altını çizerken, “Bunun için de ticaretin kurallarını önce biz bilmek durumundayız” dedi.

5 Aralık 2019 Perşembe

Turib Genel Kurulu Ve Aracılık Sistemi Istişare Toplantısına Katıldık

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 113 borsanın katılımı ile TOBB İkiz Kulelerde bir araya geldi.

10 Aralık 2019 Salı

Başkan Ibrahim Sarı’dan 10 Aralık Dünya Insan Hakları Günü Mesajı

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan İbrahim Sarı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü yayımladığı mesaj ile kutladı.

10 Aralık 2019 Salı

Gapshoes Fuarı Açılışına Katıldık

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ayakkabıcılar Odası, KOSGEB, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Odası destekleriyle, Akort Fuarcılık tarafından düzenlenen 30. GAPSHOES Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

12 Aralık 2019 Perşembe

Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’ne Katıldık

Gaziantep Sanayi Odası’nın (GSO) sanayicilerin başarılarını taçlandırmak amacıyla düzenlediği ‘’Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’’ gerçekleştirildi.

12 Aralık 2019 Perşembe

Ur-ge Projesi Kapsamında Uluslararası Pazarlama Eğitimi Düzenlendi

Ticaret Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) projesi kapsamında, Antep Fıstığı sektöründe yer alan üyelerimize yönelik ‘Uluslararası Pazarlama Eğitimi’ düzenlendi.

13 Aralık 2019 Cuma

Başkan Ibrahim Sarı’dan 25 Aralık Mesajı

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü yayınladığı mesaj ile kutladı.

24 Aralık 2019 Salı

Incoterms 2020 Bilgilendirme Toplantısına Katıldık

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) ve TEB iş birliğinde “INCOTERMS 2020 Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

25 Aralık 2019 Çarşamba

Başkan Ibrahim Sarı’dan Yeni Yıl Mesajı

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, yeni yıl vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

31 Aralık 2019 Salı

Cumhuriyet Caddesi E-90 Karayolu Üzeri, Borsa Hizmet Binası PK.27 Nizip / GAZİANTEP
Santral : +90 (328) 814 11 33 - 813 30 43
Fax : +90 342 518 16 92