NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

12 Eylül 2019 Perşembe     1814

FISTIK SEKTÖRÜNDE BİR BAŞARI HİKAYESİ; KILIÇKESMEZ GIDA SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

İBRAHİM KILIÇKESMEZ KİMDİR?

 

1971 yılında Nizip’te doğan İbrahim KILIÇKESMEZ öğretimini Nizip’te tamamlamıştır. Okul sonrası yıllarında baba mesleğini devam ettirmiştir.

 

SEKTÖRDE 45 YILLIK TECRÜBE

 

1965’te aile şirketi olarak kurulan Kılıçkesmez Gıda, 1992 yılında İbrahim Kılıçkesmez’in şirketin başına geçişiyle 400 m2 kapalı, 600 m2 açık alana sahip ilk üretim tesisine kavuşmuştur. Bugün ise 3000 m2 kapalı, 5000 m2 açık alan olmak üzere 8000 m2’lik üretim tesisinde günlük 300 ton üretim kapasitesiyle gıda sektöründe yerini almıştır.En son teknoloji cihazlarda ve profesyonel ekibi ile üretimi yapan Kılıçkesmez Gıda, yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları sonucunda tamamen paslanmaz çelik makinelerinde, el değmeden üretim yapmayı başarmıştır.

 

Firmanın temel ilkelerinden öncelikli olarak yapmış olduğu ihracattan dolayı aflatoksin konusunda babadan gelen tecrübelerle ürün alırken alfatoksinsiz mallar toplamaktadır.Almış olduğu ürünleri Nizip Ticaret Borsası laboratuarında analiz ettirerek piyasaya temiz ürün satmayı hedef edinmiştir.

 

Mevcut ürün yelpazesini ve sunmuş olduğu ürünlerin kalitesini her geçen gün arttırmaya hedefleyen Kılıçkesmez Gıda, otomatik makinelerde Kavrulmuş Antep İç Fıstık, Kavrulmuş  Antep Tuzlu Fıstık üretiminde söz sahibi olmuştur. Ayrıca Meverdi  İç Antep Fıstık, Boz İç Antep Fıstık, Kabuklu Antep Fıstık, Kırmızı İç Antep Fıstık üretimini de yapmaktadır.

 

Gerek ürün alım sırasında gerekse üretim sonrası satışta ulusal ve uluslararası tebliğe uygun ürün sunmayı hedefleyen Kılıçkesmez Gıda laboratuar analizlerine de önem vermektedir. Bu  aşamada  Nizip Ticaret Borsası Laboratuarında aldığı ürünlerin analizini yaptıran Kılıçkesmez Gıda, kalite kriterlerine uygun fıstık alarak kalite çıtasını yükseltmiştir. Aynı zamanda borsamız laboratuarının üretim tesisine yakın olması nedeniyle zaman kaybı en aza indirilmiş, güvenilir analiz sonuçlarıyla ürün alımı aşamasında avantaj sağlamıştır. İç piyasada talepleri karşılayan Kılıçkesmez Gıda ihracat yaparak  uluslararası alanda Antep fıstığının tanıtımını yapmaktadır.

Avrupa Standartlarının belirlediği kriterlere uygun üretim yapan Kılıçkesmez Gıda Antep fıstığın sektöründe öncü bir kuruluş olmayı başarmıştır. Borsamızın düzenlemiş olduğu eğitimlere ve çalışmalara katılan  İbrahim Kılıçkesmez firmanın sahip olduğu vizyonun ve başarının mimarlarındandır. Antep fıstığının yanı sıra baharat çeşitleri, kurutulmuş dolmalık ve kuru meyveler Kılıçkesmez Gıda’nın faaliyet alanındaki diğer ürünlerdir. 

 

Önceki yıllarda yaşanan global ekonomik krizlere rağmen büyüme ivmesini sürdüren Kılıçkesmez Gıda, bünyesinde 8 personel istihdam ederek ilçemizdeki istihdamın artmasına katkıda bulunmaktadır. Sahip olduğu üretim ve ihracat potansiyeli ile ülkemizin koymuş olduğu 2023 hedefine Kılıçkesmez Gıda Ltd.Şti.’de önemli bir katkı sağlamaktadır.

×