NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/1

24 Eylül 2019 Salı     1650

ECZACILIK SEKTÖRÜNDE BİR BAŞARI HİKAYESİ:İHSAN BEHZAT İNAL

1989 Nizip doğumlu olan İhsan B. İNAL, 2016 yılında mezun olmuş ve hemen işinin patronu olmak için kolları sıvamıştır. KOSGEB’in yeni girişimci adaylarına sağladığı desteklerden yararlanmak isteyen İNAL, bunun ilk adımı olan girişimcilik belgesini almak zorundadır. Tam bu aşamada Nizip Ticaret Borsası’nın açmış olduğu girişimcilik kurslarından sosyal medya aracılığı ile haberdar olur ve başvuru yapar. 9 günlük bir eğitim sonucunda belgeyi almaya hak kazanır. Belgeyi aldıktan sonra projesini hazırlar ve KOSGEB’e başvuru yapar.  Başvurusu kabul edilen İNAL, gerekli desteği alarak hayalini kurduğu eczanesi için gerekli olan demirbaşlarını bu destekten karşılar.
Bu sayede kendisi gibi birçok genç girişimci eczacı arkadaşlarına örnek olur ve onların da bu hizmetten faydalanması için öncülük etmiş olur.
İhsan B. İNAL: “Nizip Ticaret Borsası’nın bizler gibi iş kuracak girişimciler için böyle bir hizmeti üstlenmiş olması çok güzel. Hem zaman tasarrufu yaptık başka bir şehirde bu belgeyi almak için vakit kaybetmemiş olduk. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu hizmetler sayesinde insanlar hayallerini ertelemek zorunda kalmayacaklar...”
 

×